Şu anda 7,36 seviyelerinden işlem gören SODA hisse senetleri bilanço açıklamalarıyla Eylül başından itibaren yükseliş trendine girdi.6,70 seviyelerinden yükselişe başlayan hisse senedi kademeli kar satışlarıyla %18,57 oranında değer kazandı. Hissenin şu anki fiyatına göre fiyat kazanç oranı 6,25 seviyelerinde ve bu rakam genel olarak BIST şirketlerinin fiyat kazanç ortalamasından daha iyi.

Saatlik grafikler üzerinden yapılan analizde RSI(9) teknik indikatörü 70 seviyelerinde seyrediyor. Bu rakam hissenin saatlik bazda aşırı alışta olduğu anlamına gelebilir. 20 periyodluk ve 2 sapma ile çizilmiş Bollinger Bantları da hissenin eğilimi hakkında benzer bir sonuç veriyor. Mevcut fiyat üst bollinger bandına yakın ancak bandı aşmıyor. Bandın aşırı alım çizgisi yaklaşık 7,41 seviyelerinde.

Eylül başından bu yana hissede yukarı yönlü bir regresyon kanalı görünüyor ve kanal bozulmuş değil. Düzenli bir yukarı trendi andıran bu kanal saatlik grafikler üzerinde 20 periyodluk Bollinger Bandının aşağı kırılmasıyla sonlanabilir. Bu seviye 7,20 civarı.

Hissenin yükseliş hızı da endeksin hayli üzerinde. BIST-100 endeksi Eylül başından bu yana yaklaşık %3,46 değer kazanırken SODA hisse senedi yaklaşık %18,57 oranında değer kazandı. Endekse göre değişim +%14,60 civarında.

SODA’nın 100 günlük beta değeri ise yaklaşık 1,00 seviyelerinde yani hisse son 100 günde endeks performansına oldukça yakın değişmiş göstermiş. İçinde bulunduğumuz ayda ise endeksten büyük ölçüde pozitif ayrışıyor.

Share.

About Author

2 yorum

  1. Pingback: ASELSAN Hisse Analiz - Eylül 2020 - Datakapital

  2. Pingback: PETKM - Petkim Hisse Analiz - 10 Ekim 2020 - Datakapital

Leave A Reply